Jak zamienić sypialnię w komfortowy pokój hotelowy dla Twoich gości.

Na pewno się ze mną zgodzicie, że Polska gościnność jest znana na całym świecie. Uwielbiamy podejmować znajomych i rodzinę na obiadki czy kolacje, a zdarza się, że i na kilka dni. Jest to najczęstszy powód dla którego decydujemy się na zakup rozkładanej sofy. W pandemii spotkania z rodziną czy znajomymi są na wagę złota.

Tym szcgólniej celebrujemy te chwile i tym więcej uwagi poświęcamy, że ten czas był wartościowy, a goście czuli się wyjątkowo. Dobrzy gospodarze na jedną czy kilka nocy przenoszą się do salonu, oddając do dyspozycji sypialnię goszczącej mamusi czy bratu z rodziną. Ja jestem tą szczęściarą, że zadbałam o pokój gościnny z wygodną rozkładaną sofą od polskiego producenta, link macie w opisie filmu. Na codzień jest to mój gabinet, w razie potrzeby staje się pokojem dla gości. A co jeśli nie macie takiej możliwości, a chcecie by Wasi goście czuli się w komfortowo, nieskrępowanie i wygodnie w Waszej sypialni? Oto kilka sugestii.

1.Zainwestujcie w dobre łóżko! To główny punkt w tym wnętrzu. Tak jak dla komfortu Waszego codziennego snu tak jak i dla Waszych gości ważne jest, aby było wygodne nie tracąc na estetyce. Pamiętajcie o dobraniu właściwego materaca zgodnie z aktualnymi zaleceniami fizjoterapeutów. My mamy materac od producenta Hilding. 

2.Wystylizujcie stolik boczny. Świeże kwiaty, karafka z wodą czy najnowsze magazyny, nawiązujące treścią do pasji i zainteresowań gości to prawdziwie miły gest, który z pewnością zostanie zauważony i doceniony.

3. Zadbajcie o poczęstunek. Zorganizujcie mini bar. Na blacie komody, bądź na dostawionym stoliku ustawcie przekąski i napoje, aby goście nie byli zmuszeni wieczorami buszować po kuchennych szafkach.

4. Pamiętajcie o odpowiednim oświetleniu. Nocne lampki są równie ważnym elementem dla mieszkańców jak i  dla gości. Dla tych ostatnich jest to o tyle ważny aspekt, że nie znając dobrze wnętrz, łatwiej będzie im się przemieszczać korzystając z subtelnego oświetlenia, które jednocześnie nie będzie przeszkadzać innym.

5. Nie zapomnijcie o przygotowaniu miejsca na rzeczy swoich gości. Mniejszy problem jak nocuje przyjaciółka, bo zasiedziałyście się wieczorem przy plotkach. Jednak, gdy gościcie kilka osób na kilka dni, musicie się liczyć z tym, że dla komfortu należy zapewnić im minimum miejsca w szafie w sypialni i w łazience na kosmetyki czy na inne rzeczy osobiste.

Każdy dodatkowy element, który przywoła uśmiech na twarzach Waszych gości jest dobrze widziany. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. 

Puszyste, pachnące ręczniki, świeca zapachowa czy dodatkowa poduszka, bo wiesz, że tak lubi spać Wasz gość to miłe gesty, które budują relacje i przywołują ciepłe wspomnienia. 

Tak jak dbacie o pięknie nakryty stół, aby zachwycić swoich gości, tak zadbajcie o ich samopoczucie i nastrój podczas nocy spędzonej w Waszym domu. Życzę Wam wielu cudownych i radosnych spotkań, nawet do rana :)