Decorations, Interior, Product/Shop

Piękny wystrój, uroczysty klimat, rodzina i przyjaciele. Święta według Bloggirls. //Merry Christmas for everyone from Bloggirls//

06/12/2014

Zapach choinki miesza się z zapachem piernika i pierogów z kapustą i grzybami. Mama i babcia krzątają się w kuchni, tata podnosi moją najmłodszą siostrę żeby nałożyła tą samą od 15 lat gwiazdę na czubek choinki. Mój brat dopina koszulę pod szyją i zakłada krawat. Ja z młodszą siostrą dekorujemy stół. Czekamy na przybycie rodziny i najbliższych przyjaciół. Co roku do stołu w wigilijny wieczór w moim rodzinnym domu zasiada kilkanaście osób, z każdym rokiem więcej. To moje Bożonarodzeniowe wspomnienia i obraz tego co czeka mnie za kilka tygodni.

Kolejne lata przynoszą nowe doświadczenia ale i nowe przyjaźnie. Tak było w mijającym roku. To dzięki blogowaniu poznałam wiele wspaniałych osób. Ale z kilkoma połączyła mnie szczególna więź. I można by było przypuszczać, że to nie ma racji bytu. Bo niejako jesteśmy dla siebie konkurencją. Jednak ta „rywalizacja”, choć to nie najlepsze słowo, daje nam motywację do działania, do rozwoju. Jeśli czytasz mój blog dość regularnie to z pewnością domyślasz się o kim piszę. Jeśli nie, pozwól, że przedstawię moje nowe przyjaciółki: Dagmarę Jakubczak, autorkę Forelements, osobę której widok zawsze poprawia mi humor, która przywraca uśmiech na mojej twarzy, której inteligencja i wiedza motywuje mnie do zasięgania wiedzy nie tylko w dziedzinie designu; Martę i Lidkę, pasjonatki stylu belgijskiego, autorki Lost in time, osoby bardzo kreatywne, zawsze uśmiechnięte, i gotowe do nowych wyzwań; Kasię Gal, zakochaną w amerykańskim nowoczesnym glamurze oraz w swoim mężu i dwóch córkach, pisze HomeGlamourNow, mieszka w moim ukochanym Sopocie i robi najlepsze hinduskie dania na świecie; Kasię Betnarską, dla nielicznych Anię, wielbicielkę wiejskiej sielanki, która rozwija swoją pasję do wnętrz i …… koni, oazę spokoju, nienarzucającą się ale z własnym zdaniem; Karolinę Grabowską, mojego dobrego anioła, niesamowitą osobę, najlepszą fotografkę i graficzkę, najbardziej odpowiedzialną i pracowitą dwudziestolatkę jaką znam. Wiele nas łączy, jeszcze więcej dzieli. Jednak chyba te różnice w charakterach, w poczuciu estetyki powodują, że jesteśmy dla siebie tak atrakcyjne, interesujące i brak rywalizacji między nami. Lubimy razem spędzać czas na pogawędkach przy winie ale i lubimy ze sobą pracować. Dlatego też z wielką dumą i radością chciałabym zaprezentować Ci Choinkową Książkę Marzeń, Prezentów i Wrażeń. Wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi markami w ostatnią niedzielę wykreowałyśmy 5 wnętrz w świątecznych aranżacjach. „Szlachetna miedź, lśniące złoto, kojąca szarość” do tego niebanalny róż i świeże kwiaty. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej choinki, pierników ani pomarańczy z goździkami.

Oddając Ci tę książkę chciałabym już dziś wprowadzić Cię w świąteczny klimat spokoju i radości, jednocześnie podsuwając pomysły i inspiracje na stworzenie pięknego wnętrza, które wprowadzi podniosłą atmosferę w Twoim domu zanim jeszcze wraz z rodzina i przyjaciółmi zasiądziecie do świątecznego stołu.

Staffagepl-0568_rt_m

Staffagepl-0336

1

Staffagepl-0029

Staffagepl-0648_rt_m3

 Photos: Karolina Grabowska / www.staffage.pl


Wejdź do świata marzeń prezentów i wrażeń.

choinkowa książka_cover mockup_m2

heart

You Might Also Like

10 komentarzy

 • Reply Home Glamour Now 06/12/2014 at 22:33

  To była ogromna przyjemność, z elementami ciężkiej pracy, i wszechogarniającą satysfakcją z efektów. Dziękuję za całą, Twoją energię, zaangażowanie i serce, które jest taaaaakie duże.

 • Reply Lost in time 06/12/2014 at 22:35

  Ula pięknie napisałaś:) Tak właśnie jest!

 • Reply Kasia 06/12/2014 at 22:58

  Ula jestem z Ciebie dumna, no i z Bloggirls ;)

  • Reply Ula 06/12/2014 at 23:09

   I wzajemnie kochana, dzizęki

 • Reply Dagmara FORelements 06/12/2014 at 23:11

  Ula, pięknie to napisałaś. Tak świątecznie, tak ciepło! Jak ja się cieszę, że należę do BlogGirls! I że Was wszystkie poznałam!

 • Reply Aga Fairy 06/12/2014 at 23:24

  Dziewczyny wspaniale przedsiewziecie, genialne inspiracje, piekna calosc! Gratuluje, z przyjemnoscia obejrzalam aranzacje i cudne zdjecia!

  • Reply Ula 07/12/2014 at 08:48

   Dzięki Aga. Komentarz od estetki jest tym bardziej cenny :)

 • Reply Renata 07/12/2014 at 15:21

  Gratulacje dziewczyny!

 • Reply Najważniejsze wydarzenia 2014 r //The best of 2014 at Interiors design blog!// – Interiors design. Create a beautiful world 19/12/2014 at 21:01

  […] Choinkowa Książka marzeń, prezentów i wrażeń! Piękny świąteczny, jedyny w swoim rodzaju zbiór inspiracji na świąteczne dekoracje i prezenty dla najbliższych stworzony przez grupę #Bloggirls! […]

 • Reply Anka 12/11/2016 at 06:26

  Bardzo fajny album, piękne zdjęcia i stylizacje . Brawo 😊

 • Leave a Reply