Jak oszczędzić remontując łazienkę.

Jak remontować łazienkę i nie zwariować, a przy tym nie zbankrutować? Należy rozważyć, na czym można zaoszczędzić. Pamiętaj jednak, że są takie elementy, które stanowią istotny czynnik funkcjonalny czy estetyczny i tu cena nie powinna być wyznacznikiem. Jak oszczędzić remontując łazienkę? Czy to w ogóle możliwe?

Remont łazienki jest kosztowny i z tym trzeba się liczyć. Określając budżet możemy poszukać oszczędności. Na czym nie należy oszczędzać, a co kupić taniej remontując łazienkę? Sprawdźcie moje zestawienie. Może się przydać przy okazji Waszego remontu czy budowy domu.  A więc, jak oszczędzić remontując łazienkę?

+ Tam, gdzie wzrok nie sięga

Nie jest tak, że tego czego nie widać może być jakiekolwiek. Zestawy podtynkowe czy to do baterii czy stelaże pod miski muszą być dobrej jakości. Ewentualna wymiana wiąże się w najgorszym wypadku z kuciem płytek. A to już duży problem. Zatem, aby uniknąć kłopotów w niedługim czasie po zakończeniu remontu ja zdecydowałam się na najbardziej sprawdzone i rekomendowane stelaże Geberit TECHNIC GT z systemem Smart Fresh i miską Rimfree. Stelaże są kompatybilne również z większością misek, innych marek, nie tylko z grupy Geberit. 

– Tańsze rozwiązanie i elegancki design. 

Variform, umywalki od marki Koło są moim kompromisem i tańszym rozwiązaniem przy zachowaniu stylowego wyglądu. Marzyłam o podblatowych umywalkach w łazienkach. Problemem jest jednak sam blat. W wilgotnych warunkach łazienki, chcąc zastosować umywalkę podblatową musiałabym zdecydować się na drogi, kamienny blat. Niedostępny w moich ramach budżetowych. Variform to wpuszczana w blat umywalka, która wystaje jedynie 5 cm ponad poziom. Jednocześnie stanowi eleganckie wykończenie i rozwiązuje problem obróbki blatu z płytek ceramicznych. 

+ Detal robi wnętrze

To trochę kolokwialne, ale bardzo prawdziwe stwierdzenie. Jeśli w łazience nie zadbasz o szczegóły, to efekt może zostać zaprzepaszczony. Dlatego nie warto odpuszczać na ostatniej prostej wybierając plastikowe wieszaki czy koszyki na kosmetyki. Również przycisk spuszczający wodę w toalecie jest ważnym elementem. Przyciski spłukujące Geberit to nie tylko czyste wzornictwo, ale też różnorodne funkcje. Jedną z nich jest wbudowane odsysanie zanieczyszczonego powietrza, dostępne w połączeniu z przyciskami uruchamiającymi z serii Geberit Sigma.

– Nie budujesz bunkra

Pamiętaj, że płytki w łazience nie muszą stanowić 100% wszystkich ścian. Ja zdecydowałam się położyć płytki tylko do wysokości 120cm. Oczywiście w kabinie prysznicowej okładzina z płytek jest niezbędna. Jednak na pozostałych ścianach można wybrać farbę do zadań specjalnych czy nawet tapetę.