Dwa kroki do stylowego pokoju dziecięcego. //Two steps to stylish kidsroom.//

Każdego dnia walczę o zachowanie równowagi pomiędzy byciem mamą a blogerką. I jeśli się nadarza okazja, aby połączyć te dwie funkcje przy jednym projekcie, nie mogę z niej nie skorzystać. Asia z Green Canoe zaprosiła mnie do twórczej współpracy. Sama wykorzystała Tikkurila Duett, by odmienić swój gabinetTen nowy produkt to tapeta i dedykowana jej farba. Aby taki Duett mógł powstać producent zaprosił do współpracy kilku dizajnerów, projektantów i artystów.

Obok mojej pracy, która jest też moją pasją, istnieje dość skrywane przeze mnie, moje życie prywatne i rodzinne. Być może wiesz, że jestem mamą dwójki cudownych dzieci. I to one są moją siłą napędową i motywacją do wszelkich działań, również tych blogowych. Za to szczęście i bezinteresowną miłość jaką mnie obdarzają ja odwdzięczam się troską i opieką, a także staram się wpajać najważniejsze wartości, kreować gust, uczyć stylu. Zwracam ich uwagę na właściwe stroje, a także na otaczającą nas architekturę i piękne wnętrza. Staram się, aby obcowały z estetyką na co dzień. Dlatego też dużo pracy wkładam w wygląd naszego domu, w szczególności pokoju dziecięcego. Równie ważne jest dla mnie to aby był wygodny i funkcjonalny jak i to żeby był stylowy.

kaboompics-0706

tikkurila7

tikkurila a

Teraz kiedy moje dzieci stają się coraz bardziej świadomymi przedszkolakami i nie muszę już stymulować ich rozwoju mocnymi barwami, mogłam pozwolić sobie na metamorfozę ich pokoju, aby bardziej odpowiadał ich teraźniejszym potrzebom. Te tytułowe dwa kroki to właśnie tapeta i farba, Duett stworzony przez Tikkurilę. Intensywne dotąd kolory ścian w pokoju Mai i Alka zamieniłam  na subtelne pastele lansowane w tym roku przez Pantone. Infantylne naklejki zastąpiłam tapetą inspirowaną naturą, linią drzew, a także, jak mówi sama projektantka Emilii Claesson : „fantazyjną grą światła i cieni”. Akwarelowe, nieregularne pasy we wzorze tapety i jasne kolory oraz kilka stylowych detali, wysokie listwy i sztukateria utrzymują dziecięcy urok wnętrza, wprowadzając jednocześnie styl i odrobinę elegancji. Otwarty regał i półki ułatwiają dostęp do zabawek i książek a duże pudła mieszczą klocki i drobne przedmioty. Ponieważ dzieci bardo lubią rysować, już teraz każde z nich ma swoje miejsce do pracy a ich dzieła eksponuję w ramkach, co działa bardzo motywująco.

kaboompics-0715

tikkurila1

kaboompics-0717

tikkurila11

tikkuraila aa

tikkurilaaaaaa

tikkurila 1111 photos: Karolina Grabowska, kaboompics.pl

Teraz pokój stał się jaśniejszy i optycznie większy ale z całą pewnością nie jest mniej przytulny. Ostatnie zdanie mają w tej kwestii Maja i Alek i zapewniam Cię, że uwielbiają swój nowy, bardziej „dorosły” pokój.

Seria Tikkurila Duett to sześć wzorów tapet, stworzonych w kilku wersjach kolorystycznych, do której projektanci dopasowali farby w pięknie korespondujących kolorach. W kolekcji występują mocne,motywy geometryczne w stylu glamour czy bardziej subtelne, kobiece wzory kwiatowe. Mimo, że wybór może nie jest zbyt duży to właśnie to jest największym atutem tego produktu. Ograniczona liczba wzorów i kolorów nie przyprawia o ból głowy  a ma być pomocą dla osób, które nie dość płynnie poruszają się w świecie urządzania wnętrz. To doskonałe rozwiązanie na szybką metamorfozę każdego wnętrza.

A Ty, który Duett wybrałabyś do swojego pokoju?

//Dziękuję marce Tikkurila za pomoc w realizacji publikacji.//

heart

Napisz komentarz