30 najpiękniejszych wnętrz jakie kiedykolwiek widziałam. //30 of the most beautiful interiors I’ve ever seen!//

Ktoś kiedyś powiedział, że dom nigdy nie jest do końca urządzony. Uwielbiam ciągle na nowo aranżować swój dom. Poprawiać, dokładać, zmieniać. Zdarza mi się również pomagać w urządzaniu, dekorowaniu wnętrz przyjaciołom czy znajomym. Z tego powodu, jak i również dlatego, że staram się pokazywać na blogu interesujące rozwiązania i pomysły na aranżację wnętrz, lubię inspirować się projektami najwybitniejszych architektów i stylistów.

Dziś zaprezentuję sylwetki 1o moich ulubionych  projektantów i dekoratorów wnętrz oraz ich najbardziej spektakularne realizacje. Ciekawa jestem, który wnętrze spodoba Ci się najbardziej.

1.Kelly Wearstler, to jedna z najwybitniejszych projektantek i stylistek. Jej znak rozpoznawczy to luksusowe wnętrza, pełne wyrafinowanych i spektakularnych rozwiązać. Projektowała rezydencje dla najbogatszych Amerykanów. Jest również projektantką mebli i dekoracji, a jej flagowy sklep znajduje się na Melrose Avenue w Los Angeles.

kellywearstler1

kellywearstler2

kellywearstler

2.Emily Henderson, amerykańska blogerka i projektantka wnętrz. Jej ulubiony styl to subtelny eklektyzm.

emilyhenderson

3.Paola Navone, włoska projektantka, która od 30 lat zachwyca swoimi pomysłami. Działaczka awangardowej grupy Memphis. Kocha łączyć nowoczesny design z tradycyjnym rzemiosłem. Niemniej jednak ceni przemysł i nowości technologiczne. Lubi kolory i światło. Jej nonszalanckie podejście do wnętrz najlepiej obrazuje jej paryski apartament, który pokazywałam TU.

paola navone

dw0313_spello_01

4.Nick Olsen. Jego kariera to absolutnie uosobienie amerykańskiego snu. Jako absolwent Uniwersytetu Columbia, zatrudnił się u znanego projektanta Milesa Redda. Korzystając ze zdobytej na tych praktykach wiedzy, zaaranżował na nowo swoją kawalerkę. Projekt okazał się spektakularnym sukcesem i trafił na okładkę magazynu Domino w 2006 roku.

nick olsen

brittany-ambridge-3 nic olsen

main.original-1

5.Nate Berkus, mój ulubieniec absolutny. Po występie u Oprahy w 2002 stał się jednym z najbardziej popularnych projektantów na świecie. Jego projekty znalazły się na łamach najlepszych pism wnętrzarskich Architectural Digest, House Beautiful, VOGUE, InStyle, O Magazine, People czy ELLE DÉCOR. Jest również autorem dwóch bestsellerowych książek: „Home Rules” (2005) i „The Things That Matter” (2012) oraz dwóch programów telewizyjnych The Nate Berkus Show a także 2014’s American Dream Builders.

nate 1

nate2

6.Joseph Dirand, absolwent architektury w Paryżu, licznie nagradzany. Jego projekty cechuje połączenie minimalizmu i elegancji z najlepszych lat Hollywoodu.

dirand

joseph dirand1

7.Ashley Darryl, swoje zamiłowanie do urządzania wnętrz wyniosła z domu. Pasją zaraziła ją mama, również projektantka. Lubi miksować antyki z meblami klasycznymi i nowoczesnymi uzyskując tym samym eklektyczne wnętrza, które kochają jej klienci, zamożni mieszkańcy Manhattanu, Connecticut czy The Hamptons.

Ashley Darryl

ashley darryl

8.Jonathan Adler, dizajner i projektant. Jego pasja do aranżowania wnętrz urodziła się gdy w wieku 12 lat uczestniczył w letnich warsztatach z garncarstwa! Po wielu perypetiach stał się jednym z najpopularniejszych projektantów. Jest właścicielem wielu sklepów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Z okazji 50 lecia Barbie, projektuje Malibu Dream House.

jonathan adler

adler1

adler2

9.Patrick Gilles i Dorothee Boissier są przeciwieństwami, które przyciągają. Od 2004 roku projektują eleganckie apartamenty i luksusowe przestrzenie komercyjne. Są autorami wnętrz hoteli Four Season’s Hotel w Meksyku, Mandarin Oriental w Marakeszu oraz pierwszego hotelu Baccarat.

Zrzut ekranu 2016-02-08 o 10.29.50

Zrzut ekranu 2016-02-08 o 10.32.29

Zrzut ekranu 2016-02-08 o 10.26.34

10. Martyn Lawrence Bullard, ekscentryczny i szalenie czarujący projektant i dekorator. Wielokrotnie nagradzany zdobył uznanie rzeszy najzamożniejszej klienteli. Zaaranżował spektakularne rezydencje dla takich sław jak Tommy Hilfiger, Cher czy  Sharon i Ozzy Osbournów. Autor bestsellera „Live, Love, & Decorate” znany jest z szczególnej dbałości o detal zarówno we wnętrzach jak w linii produktów, które zaprojektował.

martin3

martin2

martin111 source: materiały prasowe i promocyjne oraz strony projektantów.

heart

 

Comments

  • 14/02/2016

    I had a client this week that waetnd this same look. I chose variations of beige – from off white to subtle creams. It was hard to convey that unless you had a light color (Cloud White SW) the darker shades of beige couldn’t be appreciated. Otherwise her home would look like the same color throughout. How does such a simple concept get so misunderstood? One may never know :-)So clean and refreshing – pretty look.

  • 09/11/2016

    Kasia

    Witam,
    Zdjęcia z wnętrzami piękne. Jednak mam pytanie troszkę innej natury. A mianowicie skąd Pani pozyskuje wszystkie te fotografie? Jestem początkującym blogerem i zastanawiam się jak w sposób legalny można pozyskiwać zdjęcia. Wiem, że są darmowe platformy zdjęciowe, ale zazwyczaj tam niewiele znajdę, z tego co mnie interesuje. Czy Pani pyta wszystkie te osoby, które są autorami zdjęć o możliwość ich udostępnienia na stronie? Biorąc np. zdjęcia ze strony projektantów zagranicznych? I czy każdy bez problemu daje pozytywną odpowiedź?

Napisz komentarz