Drzwi suwane, świetne rozwiązanie nie tylko do małych pomieszczeń. Sliding doors, the best not only for a small interior.

Drzwi suwane to świetne rozwiązanie. Jedyne właściwe jeśli walczysz o każdy centymetr we wnętrzu. Jednak dobrze zaprojektowane mogą w równym stopniu poprawić estetykę każdego wnętrza.

Chowane pomiędzy ścianki otwierają przestrzeń, nie zakłócając jej. Zbudowane z ciekawych materiałów same stają się ozdobą.

Tak było właśnie w przypadku drzwi jakie wraz z moim mężem zbudowaliśmy do naszego letniego domku, wykorzystując deski po paletach transportowych. Po budowie domu, tego materiału nie brakowało. Stół z palet nie rozwiązywał sprawy. Potrzebne były drzwi do łazienki, które były jedynymi drzwiami na otwartym planie domku. Dodatkowo miały za zadanie przełamać sterylną, monochromatyczną i w rezultacie nudną, białą kuchnię. Te drewniane, rustylakne drzwi okazały się świetnym rozwiązaniem. Zarówno ze względów funkcjonalnych, nie zajmują cennego miejsca, oraz przełamują laboratoryjny wygląd kuchni, która teraz zyskała smaczek, jednocześnie nawiązując do wiejskiego otoczenia.

Poniżej przedstawiam zbiór inspiracji z wnętrz o różnym charakterze. Zobacz jak różnych materiałów użyto i jak różne przyjęły formy.  Jedne w stylu francuskim inne jakby wyjęte ze stodoły, a jeszcze inne malowane farbą tablicową. Mogą dzielić pokoje albo służyć jako drzwi do spiżarni czy szafy. Idealnie otworzą Twój salon na ogród, albo schowają telewizor.

1 source: Cory Connor Designs,  Garrison Hullinger Interior Design Inc.

2 source: Geschke Group Architecture

3 source: Terkultura

4 source: Terkultura

5 source: Terkultura

heart

 

Comments

  • 13/11/2016

    Mam wrażenie, że drzwi suwane to nieco zapomniana „technologia”, rzadko się je teraz spotyka, a jak widać – wielka szkoda. Inspirujące zdjęcia

  • 09/12/2016

    Świetne inspiracje. Zazwyczaj drzwi przesuwne kojarzyły mi się z nowoczesnymi wnętrzami. A tu pieknie widać, jak można połączyć retro z nowoczesnością.

Napisz komentarz