Decorations, Interior

5 kroków do pięknej łazienki. //5 steps to beauty bathroom.//

08/07/2015

source: desiretoinspre

Remont łazienki to jeden z bardziej wymagających, głównie finansowo projektów. Ponoć przypada 2,5 razy w życiu w przypadku zwykłego Kowalskiego. Już sam ten fakt powinien mobilizować nas do dogłębnego pochylenia się nad tematem. Dlatego dziś postanowiłam zwrócić uwagę na kilka aspektów dekoracyjnych, które wpłyną na wyjątkową estetykę naszej łazienki.

1. Oświetlenie. To jeden z kluczowych, jeśli nie najważniejszy element większości wnętrz a łazienki dotyczy w szczególny sposób, zwłaszcza jeśli ma z niej korzystać kobieta. Jeśli nie posiadasz toaletki w sypialni to z całą pewnością właśnie w łazience nakładasz make up codziennie rano. Dlatego też ważne jest dobrze dobrane oświetlenie. Lampa może jednocześnie stanowić główny element dekoracyjny wnętrza. Niebanalny kształt, wyszukana forma to doskonały pomysł na ozdobę łazienki zwłaszcza jeśli mała przestrzeń na pozwala na umieszczenie większej ilości dekoracji.

 

 

 

2 source: Remodelista, Decoholic

1 source: dustjacket-attic, indulgy

2. Kolor. Nie zgadzam się z panującym stereotypem, że ciemny kolor pomniejsza przestrzeń. Wystarczy, że zastosowany kolor będzie w wersji metalicznej, z drobinkami odbijającymi światło bądź w wersji z połyskiem i efekt nie dość, że będzie spektakularny to wcale nie wpłynie na optyczne pomniejszenie powierzchni. Wprost przeciwnie. W łazience tych możliwości jest równie wiele. Barwna ceramika na ścianach w wersji z błyszczącej, metaliczne farby do stosowania w specjalnych warunkach. Kolor jako akcent zastosuj wybierając kolorową wannę bądź meble.

3 source: nytimes, myscandinavianhome

4 source: sweetparrishplace, bestorarchitecture

3. Wzory. Obecna moda na dekoracyjne kafle o naleciałościach boho czy etno są fantastycznym pomysłem na ożywienie nawet najbardziej monochromatycznego wnętrza. Można poprzestać na wzorach w odcieniach bieli i szarości a można pościć wodze wyobraźni i wtedy efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Dla odważnych!

5 source: Decoholic, chic-deco

6 source: desiretoinspire, cococosy

9 wzory source: homeadore, remodelista

4. Materiały. Ceramika, terakota, gres. To najczęściej przychodzące na myśl materiały gdy planujemy remont łazienki. Od jakiegoś czasu wybór jest znacznie szerszy. Są farby przeznaczone do wnętrz „mokrych”, tapety, marmur, żywica epoksydowa, drewno,  tadelak, z którego możesz „wyrzeźbić” całe wnętrze, łącznie z wanną czy umywalką. Można też łączyć ze sobą różne materiały i wtedy chyba wnętrze zyskuje najbardziej.

7 source: decoholic, uda.it

10 source:A Merry Mishap, manhattan-nest

11 source: agentlewoman, tmagazine.blogs.nytimes

5. Meble. Pierwszą myślą przy wyborze produktów do aranżacji łazienki jest wanna czy umywalka. Jednak równie ważne są meble. Podstawa pod umywalkę może tworzyć jedną myśl bądź różnić się stylem podkreślając tym samym nowoczesne podejście właścicieli. Piękna, ludwikowska komoda, zaaplikowana do łazienki, stanowiąca fundament pod nowoczesną w formie misę prezentuje się równie doskonale jak chromowany czy miedziany stelaż pod klasyczną umywalką.

12 source: PuroHotels, homeadore

13 source: jonesdesigncompany, nytimes

14 source: bloodandchampagne, bestpinit

heart

 

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply Ola | Mikmok Blog 17/07/2015 at 00:20

  Nie jestem przekonana, czy niebanalny kształt i wyszukana forma to dobry pomysł na lampę w łazience. Po prostu łazienki mają to do siebie, że zbierający się w nich kurz jest ciężki od wilgoci i osadza się w zupełnie inny sposób niż dla przykładu w sypialni. Mycie lampy w łazience o fantazyjnej formie jest bardziej uciążliwe. Nno chyba że ktoś nie lubi sprzątać, więc i tak mu wszystko jedno ;) Uważam, że dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem są bardzo proste w formie lampy – te bardziej wyszukane montujmy w salonach :)

  Z resztą się zgadzam :)

  • Reply Ula 17/07/2015 at 14:16

   Dzięki Ola za podjęcie dyskusji. Mnie akurat sprzątania uspokaja i odpręża. Lubię to robić, pewnie dlatego nie widzę problemu ale może faktycznie dla kogoś innego by to nie wygodne.

   • Reply Ola | Mikmok Blog 17/07/2015 at 16:09

    Ja lubię porządek, dlatego w ogóle o tym pomyślałam ;) Mam „fikuśny” żyrandol w kuchni i wiem, ile zachodu kosztuje mnie utrzymanie go w czystości. Wiadomo, w łazience kurz jest bardziej przyjazny, ale mimo wszystko ciężki i lepki. Dlatego do tych dwóch pomieszczeń z czysto praktycznego punktu widzenia polecałabym raczej proste formy :) (ale oczywiście nie zabraniam innych! ;))

 • Reply Magda 22/07/2015 at 13:49

  Dziwi mnie, że wszyscy nagle zaczęli malować wnętrza na biało i nadawać im sztucznie surowy charakter. Zaczynam mieć wrażenie, że wszędzie – na blogach, forach, w serwisach wnętrzarskich – zrobił się bum na jeden trend i nikt nie wychodzi poza niego. Jestem zachwycona Twoimi propozycjami aranżacji, szczególnie powaliła mnie zielona wanna. Te wnętrza przez choćby drobny akcent zaznaczają charakter ich właściciela : )

  • Reply Ula 22/07/2015 at 21:15

   Ten trend, o którym mówisz to fascynacja wnętrzami skandynawskimi. Myślę, że ten bum zaczął się dobre 3 może nawet 4 lata temu. I dobrze, bliżej nam do Skandynawii, przynajmniej klimatem niz do południowej Francji, dlatego uważam, że to dobry kierunek do inspirowania się. Ale…no właśnie inspirowania, przy zachowaniu własnego stylu, pomysłów, stylu życia, przyzwyczajeń. Nie podążajmy ślepo. To podobna sytuacja jak z modą. Nie zawsze to co modne pasuje do naszej sylwetki. Tak samo jest z naszymi mieszkaniami.

 • Reply monika 12/08/2015 at 14:25

  niestety kompletnie nie trafiaja do mnie zaslony w lazience… za to biel jest taka piekna i klasyczna! a co myslicie o łazience w szarościach w stylu http://lazienkiportal.pl/style-aranzacyjne/0/172/szara-lazienka-nowoczesna-i-elegancka.html ????

 • Leave a Reply