Decorations, Interior

10 pomysłów na wyjątkową sypialnię! //10 ideas for awesome badroom!//

15/06/2016

source:  Emily Henderson

Sypialnia to miejsce, które ma być dla nas bastionem, oazą gwarantującą relax i odpoczynek po ciężkim dniu. Swoją aranżacją i klimatem powinna wprowadzać w stan odprężenia. To nie znaczy jednak, że ma być nudna i nijaka. Monochromatyczna czy do bólu stonowana. Bo ile ludzi tyle sposobów na wytchnienie.

Sypialnia obok funkcji spania, może być w równym stopniu ozdobą naszego domu. Powinna korespondować ze stylem pozostałych pomieszczeń. Swoją aranżacją ma gwarantować komfort snu, ale i być przystanią na wieczór z książką. A kto nie marzy o niedzieli spędzonej w łóżku, ze stertą gazet, kawą i świętym spokojem? Jeśli lubisz leniuchować zadbaj o wyjątkową stylizację sypialni, aby czas spędzony w łóżku był strawą dla ciała ale i duszy.

Przedstawiam dziś 10 pomysłów, które wprowadzą do Twojej sypialni wyjątkowy styl, radość, spokój czy błogość. Wybierz ten stan, który potrzebujesz. A ja życzę Ci spokojnej nocy.

1.Kolor nocy. Ciemna kolorystyka w sypialni nadaje elegancji, ale i odpręży Twój wzrok. Ściany w kolorze petrol to hit tego sezonu. Mięsiste zasłony dodadzą przytulności.

granat source: Loombrand

2. Sztukateria. Już w poprzednim poście wspominałam jak te ornamenty na ścianach wpływają na wygląd wnętrza. Jest klasycznie, luksusowo i elegancko. A w jasnym wydaniu, również i subtelnie.

sztukateria source: Dust Jacket

3. Za belgijskim oknem. Jeśli sypialnia ma być miejscem odpoczynku to powinna się znajdować w dość ustronnym miejscu domu. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy mieszka na 100m2. Jeśli Twoje mieszkanie jest na planie otwartym i z różnych względów nie chcesz pełnego odosobnienia nawet w sypialni, to takie belgijskie przepierzenie będzie kompromisowym rozwiązaniem a do tego bardzo stylowym.

za belgijskim oknem source: Blood and Champagne

4. Wytworna elegancja. To z kolei propozycja dla miłośników klasyki i stylu glamour w eleganckim wydaniu. Piękna kolorystyka, szlachetne materiały i wytworne dodatki.

wytworna elegancja source: Decoholic

5. Zagłówek ze starych drzwi. Tani i z pomysłem. Świetne rozwiązanie dla majsterkowiczów i miłośników projektów DIY.

zagłówek ze starych drzwi source: Decoholic,  Hvitur Lakkris

6. Z białą cegłą w tle. Lofty i poprzemysłowe przestrzenie mają swój klimat i styl. Tu nawet pognieciona, lniana pościel nie kuje po oczach. Tu można pozwolić sobie na nonszalancję.

w lofcie source:  Blood and Champagne

7. Łóżko z metalową ramą. Kto powiedział, że metalowa rama łóżka będzie zimna i nie przyjemna? W wersji pastelowej prezentuje się niczym z domku dla lalek.

metalowe łóżko source:  Decoholic

8. W stylu boho. Z baldachimem, w naturalnych kolorach i z egzotycznymi detalami. W takiej sypialni poczujesz się jak na wakacjach.

boho source:  Photo: Maree Homer, styling: Kerrie-Ann Jones,  Boho-interior

9. W multikolorze. Kolorowa pościel czy narzuta na łóżko przywieziona z wakacji w Maroko, sprawi, że myślami będziesz wracać do letnich podróży.

multikolorowa source: Interiordesignshome, MyDomaine

10. Z niebanalnym zagłówkiem. Lustro, drzwi od starej kaplicy, okiennice. A może masz swój pomysł na oryginalny zagłówek?

niebanalny zagłówek source: Decoholic

heart

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply