Warsztaty w Decoroom. //Workshop in Decoroom//

W ostatni weekend wraz z moimi ulubionymi koleżankami, blogerkami wnętrzarskimi w składzie: Marta, Kasia, Ania zwana Kasią i Dagmara, zaprosiłyśmy naszych czytelników na sobotnie warsztaty z budowania moodboardów. Spotkanie odbyło się w nowiutkiej siedzibie pracowni architektonicznej Decoroom w Warszawie.

Moodboardy to tablica inspiracji, podstawowe i bardzo pomocne narzędzie architektów wnętrz. Doskonałe, gdy planujesz remont czy wykańczasz swój nowy dom. To zbiór kolorów, materiałów, dekoracji, skojarzeń, inspiracji, które warto zestawić razem, aby znaleźć wspólny mianownik, uporządkować myśli i podsumować pomysły. Spojrzeć na całość i dopasować poszczególne elementy, dopracować detale. Tak też pracowały uczestniczki warsztatów.

Spotkanie zapoczątkowała Dagmara, wprowadzając zebranych w świat dekoracji wnętrz. Omówiła wybrane style: etno/boho, skandynawski/ modern i retro/vintage. Ten wykład był fundamentem dla dalszych działań. Dalej, uczestnicy podzielili się na trzy grupy. Każdy z zespołów budował mooodboardy na zadany temat. Tablice powstawały z próbek i wzorników marek, z którymi Decoroom współpracuje na co dzień. Uczestniczki warsztatów korzystały z próbek farb, najnowszych kolekcji glazury i terakoty marki Opoczno, wybranych modeli ceramiki łazienkowej marki Duravit oraz  próbek deski Barlineckiej a nawet z wzornika drzwi Porta. Szeroki zakres materiałów remontowych dawał pełny obraz planowanego wnętrza. W trakcie warsztatów uczestniczki wspierały mentorki Kasia, Marta i Kasia oraz co ważne przedstawiciele marek, którzy chętnie służyli pomocą i poradą ze strony technicznej.

Warsztaty, zanim się jeszcze zaczęły, cieszyły się już ogromnym zainteresowaniem (na planowanych 40 miejsc zapisało się ponad 180 osób!!) Spotkanie uważam za bardzo udane. Zarówno architekci z pracowni Decoroom jak i przedstawiciele marek oraz sami uczestnicy uznali warsztaty za wyjątkowo kreatywne i pomocne i deklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach. To najlepsza motywacja do pracy. Dlatego też, tuż po wakacyjnej przerwie rozpoczniemy organizację następnych warsztatów, o czym, z całą pewnością będę informować.

Uczestniczki warsztatów aranżacji wnętrz w Decoroom. -4TLaE8yEBEpktsjthLL9D9V8el3yD-BFvw8NSymiiY

 

Postaraliśmy się też o słodkie powitanie :) 602Vjznu12GYAGTZBE68Gmkf5B0jVeOR1Rfh0SGJmkg

 

Wprowadzenie, czyli kropla wiedzy zaserwowana przez Dagmarę, historyka sztuki, projektantkę wnętrz i blogerkę w jednej osobie. 0aDvzzqOt8Roma1TohuEassCX6PVTVIqTvtDGXxCZMA

Pierwszy zespół pod dowództwem  Marty pracował nad projektem wnętrza w stylu retro. hZJsve-_4eFv_z-9Udmj_qlFOB474f0Ea576QvsNdhQ

Z2enEE3izT-CoazmXzYhLIMizUM3yFUOjH8W791EJZU

HXWz541bYe8qlgrmw38t8NOPG7jAaVKT_0x7o8t0ufs

24k29K-zzMXoHGe3q364ADrBRqazBU_sQciHVvZiCUc

Zespół Kasi budował moodboard dla wnętrza w stylu etno.

gtTNQy3GhVKjb5VHRbqGCGef8b_r_L3L9ozJ-EZ6oeQ

RY0zoxyyC7YP7f2aUedydISUU8x4855mknhDxWxS4FQ

VoWCtfjK5dVKe97Id1Z7FVcxMt-hHsrrpImXV5FAZ5s

Nn8WhUz7VdKG_3z5V7qsJd6iXHeQRa-VRftlAFtU62A

5DFCyaJgV1jYlNhr4DgcgXlgaHdlNvRILmqNahWLzW8

Kasia zaprosiła chętnych do planowania wnętrza w ulubionych przez Polaków stylu skandynawskim. Hlh4uNbTMxRtxlPY3AFRySmmg-4-FJC9Cw8xpTHcTMY

bONI45rxu1Jft5YYKRG4HnqWxv-q29NbJP6OBGUdL98

dwSECQqyZQs7n_YOlFgPn-YmCil44t3o284CX8zZ6GQ

 

Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim zebranym za poświęcony czas wspólną pracę, która mam szczerą nadzieję pomoże wykreować niejedno piękne wnętrze. Lxl0wZFNoiyjtKZCmKdCvB-tBmvOfpIfGtqYzF5uhws photos: Niezastąpiona Karolina Grabowska.

heart

Napisz komentarz