V edycja Bloggers Zone na Home Decor 2018 w Poznaniu.

W ramach ostatniej edycji Home Decor w Poznaniu, już po raz piąty powstała strefa Bloggers Zone. Dla przypomnienia, to inicjatywa, która ma na celu promocję marek, które na targach poznańskich prezentują najlepsze produkty. Dodatkowo wraz z Dagmarą, Kasią, Martą i Kasią, każdego roku pragniemy zaprezentować tendencje i trendy zaobserwowane na międzynarodowych imprezach. W strefie, do aranżacji i stylizacji wykorzystujemy produkty tylko z oferty wystawców Home Decor, Meble Polska i Arena Design.

Tegoroczna prezentacja Bloggers Zone była wynikową inspiracji zaczerpniętych z iSaloni 2017 oraz tegorocznych targów w Paryżu i Frankfurcie. Widać, że pomimo panującego nam Ultra Violet, świat wnętrzarski jakby nie zauważył tego wyboru instytutu Pantone. A może to instytut się spóźnił o rok?

Bardziej trafny wybór dokonała marka Benjamin Moore, również partner Bloggers Zone, która na ten sezon kolorem roku ogłosiła Caliente z rodziny czerwieni. I to właśnie ta gama, począwszy od dusty różu, poprzez terakotę, na winnym burgundzie kończąc niepodzielnie królowała w strefie blogerek.

Jednym z kluczowych elementów Bloggers Zone była sofa New York marki Saba Italia (dystrybutor w Polsce: Agata Rauch Consulting). Mebel jest wizytówką obowiązujących trendów.

Nazwa wystawy Trendy 2018 zobowiązuje. Zatem właściwy dobór kolorystyczny, który był bazą prezentacji, to jedno. Naturalne materiały, jak drewno, bawełna również były nieprzypadkowe. Dlatego właśnie w aranżacji pojawił się piękny dębowy stół i komoda marki Miloni, czy regały z Belldeco, na których zaprezentowałyśmy szkło i porcelanę najlepszych francuskich marek, których dystrybutorem w Polsce jest Tom-Gast.

Kanapa w tkaninie obiciowej marki Toptextil, dywany z kolekcji Eco Etno, Belldeco, stoliki Aytm (dystrybutor w Polsce Agata Rauch Consulting)

Ławeczka Aytm, komoda Miloni, lampy Markslojd, szło i lampiony Belldeco.

Moje serce skradła kolekcja Air Sense marki Schott Zwiesel z charakterystyczną szklaną kulką wewnątrz kieliszków i karafki. Pięknie też prezentowały się szklanki i kieliszki marki Libbey z ciętego szkła z dodatkiem tak modnego złota, czy szkła matowego w połączeniu z transparentnym w jednym projekcie. Na uwagę zasługuje również to iż Tom-Gast jest dystrybutorem tak prestiżowych marek jak francuski Revol czy belgijski eternum. Od roku firma otworzyła się dla klientów detalicznych tworząc markę TGHOME.

Świat designu pragnie zwrócić uwagę na sytuację ekologiczną i ekonomiczną. Dlatego też jedną z tendencji jest pochwała tradycyjnych technik rzemieślniczych.  Handmade to znak jakości, ale też gwarancja, że podążamy za modą. Dlatego też w naszej aranżacji znalazły się ręcznie wyplatane kosze i bawełniane dywany od KidsConcept oraz szkło z Belldeco, prosto z polskich hut.

Bloggers Zone gościło również złotych medalistów targów poznańskich. Marka Threnton wybrała tegoroczne targi Home Decor na miejsce swojej światowej premiery i od razu zaliczyła największy sukces. Produkt z najwyższej półki, zdobył uznanie ekspertów i pościel z egipskiej bawełny została nagrodzona Złotym Medalem. Również oglądający poznali się na prestiżowej ofercie. Dla podkreślenia doskonałego designu i najwyższej jakości produktów marki Threnton, pościel ubrałyśmy na kołdry i poduszki marki Piórex, wykonane z pięknej, żakardowej bawełny wypełnionej naturalnymi, gęsimi piórami i zaprezentowałyśmy na ekskluzywnym, czterowarstwowym łóżku JMB Design z kolekcji Quadro.

Tkaniny i oświetlenie są ważnym jak nie kluczowym elementem wystroju wnętrz. Dlatego w strefie Bloggers Zone zawsze pragniemy zaprezentować zróżnicowane oświetlenie, do wielu funkcji jak i różnorodne materiały. Zarówno marka Toptextil, importer tkanin obiciowych, jak i Fargotex producent tkanin obiciowych oraz kolekcji dywanów, dokładają najwyższej staranności, aby zaprezentować klientom produkt o wysokich walorach estetycznych oraz funkcjonalnych. Stąd bogata kolekcja najmodniejszych welurów w pełnej gamie kolorystycznej oraz najnowsze technologie zapewniające łatwość w czyszczeniu.

 Last but not least… lampy! Cieszę się, że marka Markslojd zdecydowała się po raz pierwszy zaprezentować na polskiej imprezie targowej swoją bogatą i bardzo interesującą ofertę. Ja produkty zdążyłam poznać już wcześniej. Kilka pozycji z oferty wykorzystałam w projekcie studia tatuażu i galerii sztuki mojego męża. O tym wnętrzu już niebawem. Teraz jednak o samej marce. Większość lamp to projekty szwedzkie, tam też produkowane. Świetny design i dobra jakość znalazły już wielu amatorów, choćby podczas prezentacji na Bloggers Zone. Moi faworyci to Capital w złotym kolorze oraz czarny Paris, który zawisł nad stołem Miloni i wyglądał jakby stworzony do tego wnętrza. Do sypialni nie wyobrażam sobie bardziej odpowiedniej lampy niż Corse. A na marmurowym stoliku Belldeco subtelnie przycupnęła szklano złota Heritage z różowym, welurowym abażurem. Czy widział ktoś bardziej urokliwy projekt? Polecam zapoznać się z ofertą marki Markslojd. Zwróćcie też uwagę na „francuską parę lamp: Madame i Monsieur” Ale tą zagadkę rozwiążcie już sami.

Dziękujemy również marce WoodWick za wprowadzenie czwartego wymiaru do naszej aranżacji. Piękny zapach świec wprowadzał gości w podniosły nastrój i dopełniał stylizacji.

//all photos: Karolina Grabowska, Kaboompcs//

Napisz komentarz