Śniadanie z JYSK

Okres letni to mój ukochany czas. Dzień jest długi, więcej się chce, na więcej jest czas. Jeszcze bardziej doceniam od kiedy mieszkamy w domu z ogródkiem. Poranki z kawą na tarasie z ptasim koncertem w tle… uwielbiam. W weekendy przy pięknej pogodzie siadamy całą rodziną do śniadania na tarasie właśnie. 

To wspaniały czas dla nas. Jest pięknie i pysznie. I taki przepis na piękne i pyszne śniadanie w ogrodzie chciałam Wam dziś podać.

Zacznijmy od najważniejszych składników śniadania w ogrodzie, tj stołu i krzeseł. Czasami, kiedy śniadanie się przedłuży można się przenieść na leżak. Tak czy inaczej meble ogrodowe to fundamentalne składniki pysznego, letniego czasu.

Swoje meble wybrałam z oferty JYSK. Stół jest aluminiowy, z kolekcji Artwood, prosty i nowoczesny i świetnie koresponduje z minimalistycznymi krzesłami Sandved, z plastikowymi siedziskami. Zarówno stół, jak i krzesła są łatwe w utrzymaniu czystości, i nie wymagają zimowania w pomieszczeniu. U mnie stoją na zewnątrz cały rok, bez szkody.

Leżaki z kolei, to nowy nabytek. Brakowało mi takiego wygodnego miejsca do odpoczynku, gdzie będą mogła położyć się z słońcu z książką i kawą, o ile oczywiście uda mi się wygospodarować na to czas.  ehh

Wybrałam model Hasle, bo najlepiej koresponduje z resztą mebli JYSK w moim ogrodzie. 

Wracając do przepisu na śniadanie. Bez czego nie wyobrażam sobie pysznego letniego śniadania? Bez filiżanki pysznej, gorącej kawy. Ceramika JYSK jest naprawdę piękna. Zgodnie z obowiązującymi trendami, wyglada jak wykonana ręcznie, z planowanymi niedoskonałościami, w organicznych kształtach. Kolorystyka subtelna, w barwach natury. 

Teraz jeszcze kilka dodatkowych elementów, jak wazon z bzem, a późnym latem ze słonecznikami, może świecznik, czy lampion, wieczorem nada romantyczny nastrój, i zaprosi Cię na taras na miłą kolacje :) Wtedy też, a czasami i rano przy śniadaniu, gdy temperatura jeszcze nie najwyższa warto mieć pled czy koc. Te z JYSK są bawełniane, często z domieszką wełny, bardzo ciepłe i miłe. Dla wygody i dekoracji dołożyłabym jeszcze kilka poduszek. Aranżacja na pyszne i piękne śniadanie w ogrodzie gotowe. Teraz czas na przygotowanie posiłków.

Latem uwielbiam gofry z owocami sezonowymi. Gofry przygotowuje sama, ciasto przygotowujecie jak na naleśniki, tylko bardziej gęste. Do tego cukier puder, lub miód i maliny czy truskawki. 

Oczywiście obowiązkowo sok wyciśnięty z selera czy pomarańczy. 

Uzupełnieniem może być miła dla ucha muzyka, gazeta czy książka i słoneczne okulary. 

Jak się Wam podoba tak przygotowane śniadanie? A Wy jakie lubicie, na słodko czy wytrawnie?

Pamiętajcie, że jeśli nie macie ogródka czy tarasu, można takie śniadanie zorganizować na balkonie :)