Home renovation, Interior, My Home

Remont, odpowiedzi na najczęstsze pytania.

19/05/2020

Gdy półtora roku temu stanęłam przed wyzwaiem remontu i rozbudowy domu byłam trochę przerażona. Mój strach opierał się głównie na stereotypowej definicji i opinii znajomych, ktróym remont, czy jeszcze gorzej budowa domu przyspożyła siwych włosów na głowie, przyprawiła o wrzody i zrujnowała konto w banku. 

Uznałam, że to nie musi tak wyglądać. Przecież są piękne domu, w których żyją szczęśliwi ludzie. Musi być na to jakiś sposób. I tu mamy odpowiedź na pierwsze najczęściej zadawane przez Was pytanie pytanie:

Czy sama projektowałaś swój dom?

Otóż moi drodzy, przy tak rozległym remoncie, o dobudowie nawet nie wspominając, gdzie zakres prac sięgał najgłębszych warstw i dotykał kadego elementu w każdym wnętrzu, wiedziałam, że sama nie dam sobie z tym rady. I mimo, że mam sporą wiedzę o dostępnych materiałach, ciekawych rozwiązaniach, to nie wystarczy. Trzeba pamiętać o tylu sprawach: doborze odpowiednich materiałów, harmonogramie zakupów, pilnowaniu dostaw, i to tylko na etapie przygotowania do działań remontowych. A wcześniej, w ramach projektowania trzeba zaspokoich potrzeby każdego członka rodziny i połączyć je wszystkie w spójną całość. O nadzorowaniu prac nawet nie wspomnę….eh. I niech mi ktoś powie, że projktant wnętrz to zbędny koszt! Za projekt domu odpowiada moja serdeczna przyjaciółka, projektantka Magda Sobula.

Blat z płytki wielkoformatowej w kuchni, to była rewolucja i temat o który pytali wszyscy :)

Tu z pewnością potrzeba odrobinę determinacji. Niewiele zakładów cięcia płytek podejmuje się takich działań. Najważniejsze podcięcie płytki, aby blat płączyć z bokiem należy wykonać na waterjet’cie, spejalnej maszynie pod kątem 45 stopni. Płytkę kleimi na wcześniej przygotowany stelaż, np z mdf’u. Minimalma grugość blatu to 4mm. Koszt przygotowania blatu o wymiarze około 2800×700 to około 4000zł. 

Podłoga w kuchni to mozaika Tubądzin Saint Denis 2, połózona jest na ogrzewanie podłogowe!

Ogrzewanie podłogowe jest kolejnym aspektem często przez Was poruszanym. W części remontowej mamy położone ogrzewanie renowacyjne marki Purmo, które wymaga płytszego kucia w stropie! Więcej o tej metodzie znajdziecie pod tym linkiem.

„Sztukateria robi całą robotę”

To najczęstrzy komentarz do zdjęć salonu :) Zgadzam się z tym w zupełności. Listwy dekoracyjne wykonane są ze specjalnego tworzywa, które nie kruszy się podczas cięcia, podlega recyklingowi i nie jest toksyczne. Niezwykle pomocną osobą w temacie doboru sztukaterii i listew dekoracyjnych jest Pani Ania Rejniak, z firmy Aniro. Więcej o listwach i sztukaterii znajdziecie TU

Strony: 1 2

You Might Also Like