Oby do wiosny, czyli jak dbać o meble ogrodowe zimą

Jysk to skandynawska marka, obecna w Polsce od 20 lat. W ostatnim czasie nieustannie zaskakuje mnie zarówno dobrym designem produktów, ale i jakością wykonania i doborem materiałów. Ręcznie robione szkło w przystępnej cenie, bawełniana pościel to produkty, które kupuję w Jysk bez opamiętania. Teraz przyszła pora na meble i to ogrodowe.

Drewniane meble wypoczynkowe do ogrodu.

Moją uwagę przykuł komplet BEDER. Drewniany stelaż i siedzisko z taśm w bardzo skandynawskiej formie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że drewniane meble ogrodowe Jysk posiadają certyfikat FSC®. Oznacza to, że drewno pochodzi ze zrównoważonych terenów leśnych, na których zachowane są odpowiednie warunki dla środowiska, zwierząt i ludzi.

Jeśli, tak jak ja zdecydujesz się na zakup mebli drewnianych musisz o nie w szczególny sposób zadbać zimą. Ja posiadłam już tą wiedzę, gdyż musiałam juz przezimować mój zestaw BEDER, zakupiony jesienią. Chętnie podzielę się z Tobą tą wiedzą.

Jak przechowywać ogrodowe meble drewniane zimą.

Drewnianych mebli ogrodowych nie wolno przechowywać w miejscu suchym i ciepłym, ponieważ mogą za bardzo przeschnąć i popękać. Idealnym miejscem będzie garaż lub zadaszenie, zapewniające ochronę przed deszczem i przepływ powietrza. Mebli drewnianych nie należy nigdy przykrywać folią plastikową lub podobnym materiałem, gdyż może to spowodować rozwój pleśni lub grzybów. 

Pamiętaj, aby przed każdym sezonem dokręcić śruby w meblach. Drewno to produkt naturalny, który stale pracuje, również po przetworzeniu. Dlatego meble reagują na zmienne warunki atmosferyczne. W sezonie zimowym mogą powstać szczeliny, które można zniwelować ponownym dokręceniem śrub.

Jysk zaleca również czyszczenie i oliwienie 2-3 razy w ciągu sezonu i ponownie zimą. Jeśli meble są narażone na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas należy je częściej konserwować. Przy regularnych zabiegach konserwacyjnych, olejowaniu i sezonowym czyszczeniu Będziemy się ciszyć naszymi meblami przez lata.

Moje meble ogrodowe od Jysk: 

Inne propozycje, które również skradły moje serce to kolekcja OKSVANG z drewna eukaliptusa, pokryte luksusowymi poduszkami, tapicerowanymi tkaniną outdoorową.

Jeśli jednak nie masz możliwości przechowywać drewnianych mebli, zdecyduj się na takie na aluminiowym stelażu. W mojej ocenie świetnie prezentuje się kolekcja KVITFJELL.    

Modułowość mebli pozwala na ich dowolną kombinację. W zależności od potrzeb możesz ustawić dwie kanapy osobno, lub wykorzystując szezlongi utworzysz duży i komfortowy mebel dla wielu osób.