Multikolor vs natura. 

Ile ludzi tyle opinii. Każdy z nas jest inny. Jedni lubią słodycze inni pikantne przekąski. Jedni wolą zapachy kwiatowe inni te z korzenną nutą. Jedni wolą stroje klasyczne inni bardziej nonszalanckie i awangardowe. Jedni preferują ascetyczne, jasne wnętrza, inni multikolorowe z przepychem dekoracji. Którzy mają racje? Którzy są modni? Którzy mają dobry gust? Wszyscy!

W zależności od naszego światopoglądu, upodobań, przyzwyczajeń, od tego co wpajali nam rodzice i jak kształtowała nas szkoła, jak doświadczało nas życie, tak postrzegamy piękno. Mało jest osób, którym zupełnie obojętne jest to co ich otacza. Już tysiące lat temu ludzie ozdabiali swoje „domy” co dowodem są malunki na ścianach jaskiń. To, że chcemy mieszkać ładnie to jakby pierwotna potrzeba, jak jedzenie. Teraz jest tylko pytanie, co to znaczy ładnie? To dla każdego coś innego. I dobrze. Ważne jest bowiem, aby nasze mieszkanie odpowiadało naszej estetyce, stylowi życia. Jeśli bowiem dobrze czujesz się w jasnych rustykalnych wnętrzach, proszę bardzo. Jeśli preferujesz intensywne kolory, bo dodają Ci energii i determinują do działań, to tak zaaranżuj swój dom. Niech opinia innych nie będzie dla Ciebie ważniejsza niż Twoja własna. Oczywiście warto słuchać rad, szczególnie ekspertów, ale te wskazówki powinny opierać się na wywiadzie dotyczącym Twoich upodobań i tego jak żyjesz. To na tej podstawie profesjonalista wykreuje przestrzeń która będzie się TOBIE podobać i TOBIE służyć w najbardziej komfortowy sposób. Nie bój się swojego poczucia piękna. Nie wstydź się, jeśli lubisz pamiątki z podróży czy chcesz stworzyć galerię zdjęć swoich dzieci. Takie elementy personalizują przestrzeń i dobrze zaprojektowane będą niepodważalną ozdobą wnętrza. Ważne żeby określić jakiś kierunek w aranżowaniu i w miarę konsekwentnie się go trzymać.

34967271591_2079e499bc_b

33191773430_8c37c0c9a4_h

35389011001_597e6b43e1_b

A zatem preferujesz kolorystykę naturalną, ziemistą, jasne barwy, style bliskie przyrodzie, drewno i inne ekologiczne materiały? Czy jesteś zwolennikiem feerii barw, bogactwa ornamentu i barokowego przepychu? Ciekawa jestem czy moi czytelnicy sympatyzują z moim poczuciem estetyki i czy są w opozycji? Czekam z niecierpliwością na komentarze. Daj znać, koniecznie w którym salonie najlepiej byś odpoczęła? :)

Staffagepl-3198

Staffagepl-0381-horz

33166101074_d7e730d033_k stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

RCH (4)

RCH (1) pics: materiały prasowe Roberto Cavalli

heart

 

Comments

  • 10/07/2017

    Bardzo ciekawe inspiracje. Ciężko stwierdzić, które aranżacje bardziej mi przypadły do gustu. Obydwa style mają coś w sobie.
    Pozdrawiam!

Napisz komentarz