Kartell by Laufen.

Kartell by Laufen

Wiele elementów w naszych domach jest po prostu konieczne, muszą być funkcjonalne, bo od tego zależy komfort naszego życia. Dla mnie równie ważnym elementem, jak funkcjonalność jest estetyka i design. Jestem estetką. To naturalne, wręcz oczywiste i obowiązkowe gdy zajmujesz się stylizacją wnętrz, piszesz bloga o wnętrzach i designie. Dlatego wybierając meble czy urządzenia do domu zwracam szczególną uwagę czy mogę postawić znak równości pomiędzy użytecznością i wyglądem. Taki komfort sytuacji dają marki, które decydują się na współpracę ze znakomitymi dizajnerami, markami ze świata wielkiego designu.

Taką drogę objęła również marka Laufen, która wchodzi w skład Grupy ROCA. Marka Laufen zaprosiła do współpracy firmę Kartell.  Efektem wspólnych działań jest kolekcja Kartell by Laufen , której dyrektorami artystycznymi są projektanci Roberto i Ludovica Palomba. Serię tworzą: monolityczna umywalka wolno stojąca, umywalki nablatowe, podwieszane oraz tradycyjne miski WC i bidety, a także wanny, baterie oraz modułowe meble łazienkowe. Wyjątkowo nowoczesny, wręcz  awangardowy design umywalek uzyskano dzięki zastosowaniu SaphirKeramik. Materiał ten pozwolił stworzyć umywalkę o niewiarygodnie cienkich ściankach.

cienka umywalka Kartell by Laufen

Zastosowanie takich elementów w naszych łazienkach gwarantuje wyrafinowany, niebanalny efekt przy jednoczesnej gwarancji komfortu użytkowania.

ROCA_METROPOLIS_kabina Roca, Metropolis

Ci, którzy znają markę Kartell wiedzą, że estetyka i design produktów znajdzie uznanie zarówno u zwolenników prostych form i stonowanych kolorów jak i u fanów szaleństwa barw.

kolor Kartell by Laufen

Siostrzaną marka Laufen jest Roca, która oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność i ekologię. Projektanci firmy Roca wiedzą, że czasem wystarczy prosta zmiana, żeby usprawnić użytkownikowi  funkcjonowanie w łazience. Przejawem tego myślenia jest między innymi wprowadzenie technologii Rimless w miskach WC. To nowatorski sposób odpowiadający za równomierne rozprowadzenie minimalnej ilości wody potrzebnej do spłukiwania po całej wewnętrznej powierzchni miski. W toaletach z kolekcji Gap wystarczą już 2 l wody aby dokładnie spłukać misę.

004_04487_00 Roca, Gap-Rimless

Zarówno intrygujący design Kartell by Laufen jak i nowatorskie rozwiązania Roca będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji Lodz Design Festival. Firma od lat promuje dobry design uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach w kraju i za granicą. Roca systematycznie  wspiera także środowisko architektów i projektantów organizując konkursy czy finansując inicjatywy młodych designerów.

W tym roku podczas MEETBLOGIN po raz kolejny zaprasza do współpracy blogerów wnętrzarskich, proponując wyjątkowe spotkanie ze znakomitym architektem, promotorem dobrego designu – Małgosią Andryszczyk. To wydarzenie będzie miało miejsce już w sobotę, 10 października.

Małgorzata Andryszczyk Małgorzata Andryszczyk

//Dziękuję marce Roca za współpracę przy publikacji//

heart

Napisz komentarz