Jak przygotować dom do oglądania Oskarowych hitów.

Mamy za sobą międzynarodową histerię związaną z przyznaniem Oskarów. W tym roku ten temat dotknął, nas Polaków w sposób szczególny za sprawą filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”. Zarówno sama gala jak i stworzona lista nagrodzonych obrazów skupiła i skupi przed telewizorami koneserów kina. Warto zatem zastanowić się, jak, za pomocą kilku tricków przemienić salon w kinową salę do oglądania Oskarowych hitów, a tym samym stworzyć okazję na towarzyskie spotkanie.

1.Wygodne siedziska dla widzów.

Może być to rozłożysta kanapa, która swoją wielkością zapewni miejsca dla wszystkich gości, a swoją miękkością zapewni komfort w oglądaniu filmu. Jeśli Twoja kanapa nie wystarczy dodaj fotele i pufy. Pufa może również zastąpić stoliki na przekąski. W pierwszym rzędzie możesz ułożyć poduszki na miękkim dywanie. Najmłodsi widzowie będą zachwyceni mogąc położyć się wygodnie na podłodze.

2. Ekran, to sprawa fundamentalna.

Telewizor czy ekran do projektora powinien być widoczny dla wszystkich i we właściwej odległości, aby zapewnić komfort podczas oglądania kinowego hitu. Pamiętaj, aby zaciemnić pokój, szczególnie w słoneczny dzień.

3. Zapewnij przekąski i napoje.

Nie koniecznie popcorn i cola. Ale paski chrupiących warzyw a do tego dipy z humusu czy salsy to świetna i zdrowa przekąska. chipsy z owoców są doskonałe dla dzieci. Suszone jabłka, banany i żurawina to sprawdzony substytut słodyczy.

4. Barek z koktajlami to może być hit na miarę Oscarowej produkcji.

Ustaw tam wiaderko z lodem, wodę gazowaną, cytrusy, może prosseco i jakieś likiery, jeśli w przyjęciu nie biorą udziału dzieci.

5. Stwórz menu inspirowane nominowanymi filmami,

lub filmem, który zamierzacie obejrzeć. Taki zainicjowany przez gospodarza gest, wprowadzający w filmowy temat z pewnością będzie doceniony przez gości.

6. Zaproszenia/bilety.

Zainspiruj się bilecikami wyczytywanymi podczas Oskarowej gali i przygotuj zaproszenia na to wyjątkowe spotkanie np w Canvie, które roześlij mailem. Każdy, nawet najmniejszy gest ponad standard jest dla gości szczególną wartością.