Interior Business Summit – marketing i wnętrza.

W dniach 6-7 października odbyła się pierwsza konferencja poświęcona tematom marketingu, komunikacji i promocji skierowana do wyspecjalizowanej grupy odbiorów, do branży wnętrzarskiej, Interior Business Summit.

Na sali wśród uczestników zasiadły osoby na codzień zajmujące się działaniami marketingowymi, komunikacją z klientami oraz relacjami z mediami i influenserami, pracujące dla producentów mebli, dekoracji, elementów wyposażenia wnętrz.

Program wydarzenia został zbudowany w ramach zagadnień z tematu technologii wykorzystywanych do promocji produktów i usług, relacji, jakie i jak należy budować z potencjalnymi i obecnymi klientami i nie tylko, jak prowadzić komunikację o marce i ofercie oraz jakie obowiązują trendy zarówno wnętrzarskie jak i w temacie działań marketingowych.

Wśród zaproszonych prelegentów byli profesjonaliści i praktycy, którzy na co dzień zajmują się analizą trendów, komunikacją z architektami/ odbiorcami, budowaniem relacji marki z uczestnikami rynku, customer experience, projektowaniem strategii biznesowych. Głos zabrali między innymi fotografowie, przedstawiciele agencji PR, vlogerzy, trendwatcherzy, marketerzy oraz projektanci innowacji.

Pierwszy wykłady i panele dyskusyjne konferencji Interior Business Summit dotyczyły promocji produktów i działań pr w dobie kryzysu spowodowanego pandemią. Głos zabrali m in naczelna Magazif, Katarzyna Księżopolska, naczelna Urządzamy.pl, Agnieszka Hyc-Gruszczyńska, naczelna PLN Design oraz przedstawiciele agencji marketingowych, Marcin Poboży i Monika Tokarska.

Konferencję uświetniło również wystąpienie Marcia Schubera z serwisu Homebook.pl, który opowiedział o tym jak, gdzie i o czym mówić w branży home&decor, aby zlojalizować swojego klienta oraz Marty Michalik, bliżej znanej jako Zoyka, która mówiła o istocie fotografii w działaniach promocyjnych.

W ramach konferencji odbyły się również wykłady przybliżające pojecie i znaczenie vloga, jako kanału komunikacji oraz konieczności budowania relacji z architektami jako platformy łączącej marki z branży wyposażenia wnętrz z klientem końcowym.

O znaczeniu targów i imprez towarzyszącym w procesie promocji marek mówili paneliści konferencji Interior Business Summit, wśród nich m in Józef Szyszka, dyr targów Meble Polska i ja w skromnej osobie, jako organizator Bloggers Zone na wspomnianych targach mebli i wyposażenia wnętrz, Meble Polska/Home Decor/ Arena Design w Poznaniu.

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy planują kolejne edycje już w pierwszych miesiącach nowego roku.