styczeń 2015

Holenderscy architekci z biura NL architekts opracowali projekt niezwykłego hotelu dla nowej sieci The Amethyst Hotel. Koncepcja opiera się na odniesieniu do leczniczych właściwości kamienia. Budynek wygląda jak przekrojony w pół ametyst, ukazując swój piękny, fioletowo różowy kwarc.

Uwielbiam industrialny styl we wnętrzach. To już wiecie. Tym którzy uważają go za mało przyjazny i surowy, powiem, że nie trzeba posuwać się do skrajnych rozwiązań. Industrialne dodatki czy pojedyncze elementy w no klasycznych wnętrzach również robią wrażenie i podkreślają ten styl i charakter dodając jednocześnie "drapieżnego pazurka". Takie "soft" rozwiązanie zastosowałam np w mojej kuchni. O tym czym wyróżnia się styl industrialny we wnętrzach pisałam TU. Jednak najważniejsze elementy określające ten styl to: 1. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną surowością by paradoksalnie tworzyć bardzo gustowne, wręcz ekskluzywne wnętrza.

Dziś propozycja chyba głównie dla tych, którzy planują budowę piętrowego domu. Samo słowo klaka schodowa kojarzy się chyba nie najlepiej. Jednak od czasów obdrapanych klatek w starych, zniszczonych kamienicach wiele już się zmieniło. Dziś klatka schodowa nabiera reprezentacyjnego znaczenia. Przejrzyj te nagradzane, doceniane propozycje, często znanych projektantów i zainspiruj się planując aranżację własnego domu.

//13 awesome, amazing and unigue staircases.//

Door 19, to restauracja, galeria sztuki i club mieszczący się na ostatnim piętrze apartamentowca ArtHouse w Moskwie. To ukochane miejsce rosyjskiej bohemy. O tych niezwykłych wnętrzach rozpisywały się wszystkie najważniejsze media ze świata designu. Architekci z P H. D Studio wykonali kawał naprawdę rewelacyjnej roboty.  Jeśli będziesz w Moskwie, koniecznie zaplanuj wizytę w tym szczególnym miejscu.

Jeśli kiedyś jeszcze przyjdzie mi budować dom, z całą pewnością zastanowię się nad niestandardowym rozwiązaniem. Może półfabrykaty, może dom z zestawionych kontenerów? Tak, kontenerów. Takich jakimi z Chin przypływają do nas wszelkie dobra tego świata. Takie rozwiązanie widziałam już wielokrotnie. Najczęściej w zabudowaniach komercyjnych, ale uważam, że równie dobrze sprawdziłoby się w budownictwie domowym.

Dziś nie dość, że poniedziałek to ponoć jeszcze najbardziej depresyjny dzień w roku. Czasem mam wrażenie, że słyszę to kilka razy w roku. Tak czy siak ja się tym zjawiskom nie poddaję. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie od samego rana. Nie istnienie jedna, najlepsza dla wszystkich recepta na chandrę. Każdy z nas jest inny i co innego wprowadza go w lepszy nastrój. W taki dzień jak dziś najważniejsze jest aby rozpocząć go tak jak lubimy najbardziej.

'Salinas' marki Boffi to modułowy zestaw mebli kuchennych stworzonych z połączenia wielu materiałów. Metal, miedz, cynku i drewno fantastycznie komponują się i wzbogacają proste formy projektu. Urquiola położyła szczególny nacisk na zastosowanie ekologicznych materiałów.

Postanowiłam wprowadzić na blogu cykl Ikony, klasyki designu. Sama chcę się rozwijać, pogłębiać swoją wiedzę. Zbieranie materiałów do każdego postu z tej serii będzie podróżą do świata wiedzy o designie. Liczę, że będziesz mi w tej wyprawie towarzyszyć. Zaczniemy o "krzesła wszystkich krzeseł". W roku 1859 powstało słynne Krzesło numer 14 znane jako Konsumstuhl Nr. 14. Jego twórcą jest Michael Thonet, niemiecko-austriacki stolarz i pionier w produkcji mebli.

Ostatnio pokazałam wiele metamorfoz i pomysłów na kreatywne odnowienie starych mebli. Niektóre przemiany były naprawdę spektakularne. Można by powiedzieć, że nie ma takiego mebla, którego nie dałoby się odnowić i przemienić w działo sztuki. Dziś pokażę, że nie tylko starą, drewnianą komodę można zamienić w piękny, szlachetny mebel.