Decorations, Design, Product/Shop

6 pięknych kawiarek! //6 realy nice coffee makers.//

19/01/2015

Dziś nie dość, że poniedziałek to ponoć jeszcze najbardziej depresyjny dzień w roku. Czasem mam wrażenie, że słyszę to kilka razy w roku. Tak czy siak ja się tym zjawiskom nie poddaję. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie od samego rana. Nie istnienie jedna, najlepsza dla wszystkich recepta na chandrę. Każdy z nas jest inny i co innego wprowadza go w lepszy nastrój. W taki dzień jak dziś najważniejsze jest aby rozpocząć go tak jak lubimy najbardziej.

Ja zaczynam od śniadania z dziećmi, pysznego espresso, a jeszcze lepiej dopio a potem trening. Otoż to. Kawa! „Coffee is always good idea”, cytując klasyka. Ja najczęściej robię włoską z kawiarki lub Nespresso z kapsułek. W obu przypadkach zawsze wychodzi pyszna. A smakuje jeszcze lepiej gdy zrobi Ci ktoś specjalnie dla Ciebie i poda w pięknej, ulubionej filiżance. Jednak samo robienie kawy może być równie przyjemne, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji jedną z takich pięknych kawiarek. A jaką Ty lubisz kawę? Sprawdź też koniecznie, co Twoja kawa mówi o tobie . :)

//What’s your favorite coffee, and what your coffee says about you?//

Ratio-Coffee-Brewer-Portrait-Remodelsita-horz

1. A coffee maker designed by Portland Brewer. source: Remodelista

2. Bodum Gold Chambord French Press. pic: megikindran.tumblr

Joey-Roth-Blue-Bottle-Coffee-Pot-remodelista

3. Joey Roth’s Moka Pot for Blue Bottle. source: Remodelista

urban outfitters-horz

4. The Chemex coffee maker. Temu przedmiotowi przyjrzymy się bliżej niebawem. pic: Urban Outfitters

5. The Clerk Pour Over Stand. source: thecoffeeregistry.com

kaboompics.com_Vintage Moka Espresso Coffee Pot - Maker

6. My own italian coffee maker. pic: Kaboompics

laughingsquid_com  source: laughingsquid.com

heart

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply dkstudio 21/01/2015 at 19:35

  Ja nie „dorobiłam się” jeszcze kawiarki. Za każdym razem gdy jestem w Ikea zapominam ją kupić. Od zawsze obiecywałam sobie, że gdy kupimy w końcu mieszkanie to NA PEWNO zainwestujemy w porządny ekspres do kawy. Mieszkanie już jest, a ekspresu ani widu ani słychu i póki co nic się nie zanosi na to że będzie. ;)

  Pozdrawiam,
  Jola

 • Reply Klara 22/01/2015 at 20:27

  Ja witam dzień latte albo cappucino, Zresztą innej nie pijam. No i najbardziej lubię w kawiarni z ekspresu. Myślę, że taką kawiarkę powinnam rozpatrzyć! :)

 • Reply Aga89 22/01/2015 at 20:28

  Moja ukochana kawa to Americano, i wcale nie uważam, że jest rozwodniona ;)

 • Reply Aga89 22/01/2015 at 20:29

  Hahahhahhaha, Mocca, lubię nie dlatego, że nie smakuje jak kawa. Lubię słodycze. Taka Mocca zastępuje kawę z ciastkeim :)

 • Reply Dorotka_1982 22/01/2015 at 20:31

  Ja jak większość kobiet lubię kawę z mlekiem. Kawiarka w domu to podstawa jeśli nie umiesz posługiwać się ekspresem. Uwielbiam tą co Ty, Ula!

 • Reply Home Glamour Now 22/01/2015 at 23:11

  Numer 5 wizualnie rewelacja,a co do kawy to ja piję Lungo :-), można powiedzieć, że podchodzi pod podwójne espresso :-)

 • Reply Klasyki designu. Kawiarka Chemex. //Design icon.Chemex, coffee maker.// – Interiors design. Create a beautiful world 13/02/2015 at 21:00

  […] jasne! Mowa o kawiarce Chemex. Swego czasu była na mojej wish list do Mikołaja, ale chyba nie byłam wystarczająco grzeczna do […]

 • Leave a Reply