79ideas.org – album of beautiful things

Z jednodniowym opóźnieniem, które argumentuję moją obecnością na #bfgdansk :) publikuję wywiad w nowej serii postów do poczytania w niedzielne popołudnia. Rozmowę* (*wymianę maili) przeprowadziłam z autorką bardzo popularnego i cenionego bloga wśród fanów designu i dekoracji wnętrz. Panie i Panowie…..

wkreceni_125x125

Radostina Boseva autorka bloga 79ideas.org, pracuje jako grafik, stylista, fotograf i dyrektor kreatywny.

Jak pisze na swoim blogu: „Każdego dnia znajduje w Internecie tyle pięknych rzeczy, wnętrza, sztukę, modę, dekoracje… Dlatego któregoś dnia postanowiłam stworzyć 79ideas.org, jako miejsce, gdzie będzie gromadzić te wszystkie odkrycia. I któregoś dnia, po wielu, wielu latach właśnie mój blog będzie najpiękniejszy na świecie. Jestem tego pewna. Dlatego, kiedy zobaczycie coś naprawdę pięknego, nie krępujcie się ze mną skontaktować.

Pochodzi z Bułgarii ale od 2005 roku mieszka w Czeskiej Pradze. Chciałaby poznawać kolejne piękne miejsca i być może zamieszkać w którymś z nich na dłużej.

 

How did your adventure started with your blog?

Actually that’s not an extraordinary story, I started my blog out of boredom. I relocated from Bulgaria to the Czech Republic and I didn’t have much friends with whom to discuss the topics which are interesting to me. I’ve had some free time after work so I decided to create a blog where I would write about my passion of design, interior and styling.
Where you are looking for inspiration to write?

Oh I find inspiration everywhere – in the nature, in printed magazines, movies etc. I like the words of Grace Coddington (creative director of Vogue USA):
“Always keep your eyes open…
Never go sleep in the car or anything like that. Keep watching because whatever you see out the window or wherever it can inspire you.”

Are you reading blogs, looking for ideas and inspiration for your home decor in other blog?

In general I don’t read many blogs and there is a logical explanation about that – I try not to be influenced by anything. I am perfectly aware that there are millions of lovely blogs out there, stylish bloggers and with good taste. But I try to get my inspiration elsewhere – books, magazines, exhibitions, museums, the nature.
Do you appreciate especially the work of one of the interior design bloggers? (Your fav blog)

I like blogs where you can feel the positive approach of the blog author. I like so many blogs that I can’t say that only one is my favorite. If I have to name one it could be for example:
Garance Doré, Ann Street Studio, Lingered Upon, Carnets parisiens
Are you using your ideas which you share with the readers?

I constantly have a lot of ideas and those that I can – I am happy to share with my readers. I have periods when I like girly stuff, sometimes I like more industrial style and this could be noticed also in my posts and the decoration at home.
Are you ever surprised by some of the readers’ nice idea for interior, interior decoration?

Sure, I receive a lot of reader comments, emails and ideas and often some of them are innovative, interesting and inspiring.
Do you take part in some workshops, courses, looking for somewhere better knowledge of how a blog or you act intuitively?

Oh yes, improving my skills and increasing my knowledge is very important to me. My first course related to blogging was “Blogging your way” by Holly Becker and Leslie Sherwing in 2010. After that I redirected my energy to the styling and I attended a 6-month long course related to that. After that came the photography and that turned out to be something I really like so now besides the graphic design I am a photographer for few magazines. But I still take courses and workshops with pleasure when I can.
What will be your home for a Christmas?

For sure it will be in white, black and bronze. This combination is something I like a lot recently.

What would you like to wish other bloggers and readers for a Christmas?

Health, smiles and a lot of positive thinking and inspiration.
And what do you wish for a Christmas?

More or less the same – health and success of my current  and feature projects.

Jak się zaczęła Twoja przygoda z blogiem?
Właściwie to nie jest niezwykła historia, zacząłem mój blog z nudów. Gdy przeniosłam się z Bułgarii do Czech nie mam dużo przyjaciół, z którymi mogłam rozmawiać o interesujących mnie sprawach.  Miałem trochę wolnego czasu po pracy, więc postanowiłem stworzyć blog, w którym będę pisać o mojej pasji projektowania, wnętrza i stylizacji.

 

Gdzie szukasz inspiracji do pisania ?
Można znaleźć inspirację wszędzie – w naturze , w czasopismach , w filmie itp. Lubię słowa Grace Coddington ( dyrektor kreatywny Vogue USA ) :
” Zawsze miej oczy szeroko otwarte …
Nigdy nie idź spać w samochodzie, czy coś podobnego . Czuwaj , bo co można zobaczyć przez okno, może Cię zainspirować . ”
Czy czytasz blogi aby szukać pomysłów i inspiracji do wystroju własnego domu?
W ogóle nie czytam wiele blogów i jest tego logiczne wyjaśnienie  – staram się nie być pod wpływem czegokolwiek . Doskonale zdaję sobie sprawę , że są miliony pięknych blogów. Ale staram się szukać inspiracji gdzie indziej – książki, czasopisma , wystawy , muzea, natura .

Czy cenisz szczególnie pracę któregoś z blogerów wnętrzarskich? ( innymi słowy Twój ulubiony blog)

Lubię blogi , gdzie można poczuć pozytywne podejście autora blogu. Nie mam jednego ulubionego.  Jeśli mam wymienić jakieś przykłady blogów, które czytam i lubię niech to będzie:
Garance Doré , Ann Street Studio , zwlekał Upon , karnety parisiens

Czy korzystasz z pomysłów , którymi dzielisz się z czytelnikami na swoim blogu?
Stale mam wiele pomysłów i cieszę się kiedy mogę się podzielić nimi z moimi czytelnikami. Mam okresy, kiedy lubię dziewczęce rzeczy, innym razem wolę bardziej przemysłowy styl i można to zauważyć także w moich postach i wystrój mojego domu.

Czy zaskoczyli Cię kiedyś Twoi czytelnicy niezwykłym pomysłem na aranżację wnętrza, dekorację wnętrz ?
Oczywiście, że otrzymuję wiele uwag od czytelników , e-maile i pomysłów. Wiele z nich jest innowacyjnych , ciekawych i inspirujących.

Czy bierzesz udział w warsztatach, kursach, aby lepiej prowadzić blog czy wolisz działać intuicyjnie ?
O tak, rozwijanie  umiejętności i zwiększenie mojej wiedzy jest dla mnie bardzo ważne . Skończyłam kurs : ” Blogi na swój sposób ” Holly Becker i Leslie Sherwing w 2010 roku. Po tym przekierowałam moją energię na naukę stylizacji i wzięłam udział w półrocznym kursie projektowania . Po tym przyszedł czas na fotografię i okazało się, że to coś co bardzo lubię , więc teraz oprócz projektowania graficznego jestem fotografem dla kilku magazynów . Ale nadal z przyjemnością biorę udział w kursach i warsztatach z przyjemnością.

Jaki będzie twój dom na Boże Narodzenie?
Na pewno będzie w kolorze białym , czarnym i brązowym . Połączenie tych kolorów jest ostatnio moim ulubionym.

Co chciałbyś życzyć innych blogerom i czytelnikom na święta?
Zdrowia , uśmiechu, inspiracji  i dużo pozytywnego myślenia.

A co chciałabyś na święta?
Mniej więcej to samo – zdrowia i powodzenia moich bieżących i przyszłych projektów.

 

79ideas_01 79ideas_02 79ideas_03 79ideas_04pics: Radostina Boseva, special for my readers :)

heart

You might also like:

0549000400_1_1_3c296887f611024c42e74a3d87c3e4484

Napisz komentarz