7 tricków, które sprawią, że Twoi świąteczni goście poczują się jak w komfortowym pensjonacie.

Święta to szczególny czas. Czas dla rodziny i przyjaciół. Czas uśmiechów i radości, wspólnych zabaw i rozmów, tak cudowny, że nie chcemy, aby się skończył, nie chcemy go przerywać nawet na chwilę. Goście zostają na noc, czasem na cały okres świąt i nie jest to problemem, jeśli dysponujesz dodatkowym pokojem gościnnym.

Jednak, aby Twoi rodzice, czy przyjaciele czuli się naprawdę komfortowo, warto zadbać o kilka elementów, które sprawią, że poczują się jak w przytulnym, eleganckim pensjonacie, bądź jak we własnym domu, a na tym z pewnością zależy każdemu gospodarzowi.

1.Zadbaj o dodatkowe koce. Zarówno te na sypialnym łóżku, jak i na kanapie czy fotelu w salonie. Zimne wieczory mogą być prawdziwie dokuczliwe a taki ciepły koc na podczas wieczornego odpoczynku stanowi fundament relaksu.

koce: Belldeco

2.Zapewnij rozrywkę. Nie musisz spędzać ze swoimi gośćmi każdej minuty, szczególnie jeśli spędzają w Twoim domu więcej nić jedną dobę. Nikt lepiej niż Ty znasz ulubione rozrywki goszczących w Twoim domu rodziców czy siostrę. Krzyżówki, gry planszowe, magazyny o modzie czy żeglarstwie a może jakaś biografia? Warto zostawić te rzeczy na widocznym, dostępnym miejscu i dać wyraźny znak, przyzwalający na korzystanie.

3.Zapewnij dodatkowe miejsca do siedzenia. Prosząc na gości na rodzinny obiad gwarantujesz wszystkim miejsce przy stole. Gdy goście zostają na dłużej, warto pamiętać i zadbać również o dodatkowy fotel, pufy czy choćby poduchy w salonie. Wspólne wieczory w salonie przy herbacie czy kieliszku wina będą wspaniałymi chwilami w ten świąteczny czas.

fotel Leeds, Belldeco

4.Zadbaj o dodatkowe ręczniki i mini produkty kosmetyczne dla gości. Świeży, pachnący ręcznik, pozostawiony na łóżku to sprawa dość oczywista, ale jak miłym zaskoczeniem będzie kilka mini kosmetyków pozostawionych w łazience? Takie produkty kupisz bez kłopotu, bo powstają z myślą o podróżujących samolotami.

5. Miejsce na płaszcze, kurtki. Często miejsce na kurtki w naszych przedpokojach jest ograniczone, bądź schowane w szafie. Goście mogą czuć się skrępowani, gdy będą musieli poszukiwać swojego płaszcza w Twojej garderobie. Postaraj się o wieszak, czy inne dostępne miejsce na wierzchnią odzież Twoich gości.

6. Barek z napojami, przekąskami. Warto zapewnić gościom łatwy dostęp do napojów, czy drobnych przekąsek. Nie będą czuć się skrępowani ciągłymi prośbami o szklankę wody.

porcelana Biała Maria Poisencja, Rosenthal

7. Świąteczne akcenty.Twoi goście będą czuć się szczególnie oczekiwani i wyróżnieni, jeśli udekorujesz dom na ich przybycie. Wszelkie starania o to by czyli się komfortowo zostaną z pewnością dostrzeżone. Świece, muzyka i kilka subtelnych dekoracji sprawi, że wszyscy zostaną wprowadzeni w świąteczny klimat i podniosły nastrój.

bombki: home&you stylist: Ula Michalak, photos: Karolina Grabowska, Kaboompics

Napisz komentarz