Architecture, Interior, Outdoor

EC1 means New Lodz!

09/06/2014

Staffagepl-2492_rt_m

Moje rodzinne miasto przeżywa drugą młodość. Inwestycje, modernizacja, remonty. Pod takim hasłem stoi Łódź od co najmniej 3 lat.

W tym czasie powstało wiele świetnych lokali na legendarnej ul Piotrkowskiej, która dzięki temu i dzięki modernizacji kamienic i nawierzchni deptaka również zaczyna odżywać. Jednym z kluczowych dla i na Piotrkowskiej miejsc jest OFF Piotrkowska. Kompleks pofabrycznych budynków, z przeznaczeniem na alternatywne pracownie, galerie, kluby i  restauracje. Jedną z nich jest Spółdzielnia, o której pisałam już jakiś czas temu TU. Nadal podają świetne kanapki i najlepsze frytki w mieście.

Jedną z większych, jak nie największą inwestycją jest powstające właśnie Nowe Centrum Łodzi, EC1. To kompleks budynków starej elektrociepłowni EC1, którą w dzieciństwie widziałam z okna każdego dnia. Teraz powstaje tam nowoczesne planetarium, laboratorium z symulatorami lotów, przestrzeń przeznaczona na festiwale, koncerty i imprezy oraz sieć restauracji i klubów. Architektura całości jest naprawdę oszałamiająca a we wnętrzu zachowano wiele oryginalnych detali.

//The biggest investment in Lodz, Poland is just emerging New Centre of Łódź, EC1. This complex of buildings of the old power station EC1  I saw from the window every day when I was a child. Now there arises a modern planetarium, laboratory with the simulators flights, the space allocated to festivals, concerts and events, and few of restaurants and clubs. Architecture is really stunning and inside retains many of  original details.//

Staffagepl-2459_rt_m Staffagepl-2461_rt_m Staffagepl-2462_rt_m Staffagepl-2465_rt_m Staffagepl-2471_rt_m Staffagepl-2472_rt_m Staffagepl-2480_rt_m Staffagepl-2482_rt_m Staffagepl-2484_rt_m Staffagepl-2491_rt_m Staffagepl-2508_rt_m IMG_2445_rt_m photos: Karolina Grabowska, Staffage.pl

heart

You might also like:

Pimalai Resort & Spa in Thailand!

Pimalai-Resort-and-Spa-11

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Anecior 04/02/2015 at 22:38

    Tylko po co ten termos

  • Leave a Reply