Decorations, Interior, My Home, Product/Shop

Jak szybko i łatwo zrobić dizajnerski zagłówek? //How to make a cosy and unique headboard?//

20/01/2016

Już od jakiegoś czasu panuje moda na łóżka z palet. Ta fascynacja objęła również mnie i mojego M. Tak, od jakiegoś czasu śpimy na materacu ułożonym na europaletach. To nie jest typowa rama łóżka, ale zapewniam Cię, sprawdza się doskonale.

Jedyny mankament takiego rozwiązania to brak zagłówka. Dość długo taka sytuacja mi nie przeszkadzała. Napawałam się bowiem widokiem wspaniałej tapety NLXL , której autorem jest Piet Hein Eek. Jednak podstawą dobrego projektu, czy to pokoju czy mebla, jest znak równości pomiędzy estetyką a funkcjonalnością.

Lubię poczytać przed snem, czasami muszę jeszcze otworzyć komputer. W takich sytuacjach zmuszona byłam podkładać za głowę i plecy sterty poduszek. Potrzebowałam lepszego rozwiązania. Jakiegoś pomysłu, który poprawiłby komfort odpoczynku przy książce w łóżku a także pozytywnie wpłynąłby na wygląd mojej sypialni. Szukałam zagłówka, który korespondowałby z rustykalnym charakterem tapety i palet a jednocześnie dodałby przytulności wnętrzu.

Zapraszam na krótki film, który pokaże Ci jakie znalazłam rozwiązanie do mojej sypialni i jaki osiągnęłam efekt.

I jak Ci się podoba? Pytam oczywiście o efekt końcowy a nie o psa czy kota ;).

Ta cudownie miękka, lekka piankowa układanka to produkt marki Fluffo. Pianki występują w 19 różnych wzorach52 wersjach kolorystycznych. W ramach jednego wzoru możemy dowolnie żonglować panelami w różnych kolorach. Ja zdecydowałam się na dość prosty, geometryczny projekt w trzech odcieniach szarości i błękitu.

Montaż paneli jest bardzo prosty i trwał naprawdę chwilę. Do zamówienia dołączona jest zarówno instrukcja jak i potrzebny klej montażowy na tyle elastyczny, że pozwala na właściwe umieszczenie pianki w odpowiednim miejscu, ale zaraz po chwili czujesz pod palcami jak solidnie przytwierdza panel do ściany.

Ta mała metamorfoza i fantastyczny efekt jaki uzyskałam dzięki Fluffo zdeterminował mnie do dalszej pracy nad moją sypialnią. W kolejce czeka upgrade szafy i wymiana zasłon. Myślę, że teraz lepiej korespondowały by mięsiste w kolorze granatu. Jak Ty myślisz?

heart

//Dziękuję marce Fluffo oraz Karolinie Grabowskiej i Danielowi Kucharskiemu za pomoc w realizacji filmu.// 

Comments

comments

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Bartłomiej 20/01/2016 at 21:36

    Tylko te ceny… ;)

  • Leave a Reply