ABOUT

dfs

 

//I invite you for a handful of inspiration to create beautiful spaces around you.
Here you will find easy ideas for interior design and products / stores that you enable it. You will know the latest trends and best stylists. Welcome to the world
of Interiors design.//

Wszystko o moim blogu i działaniach z tym związanych powiedziałam ostatnio w wywiadzie udzielonym magazynowi ILOBAHIE CREATIVE.
Jeśli nie udało się Wam tam trafić serdecznie polecam.

ILOBAHIE CREATIVE (11/2014)

Prawdziwi pasjonaci nigdy nie spoczywają na laurach. Napędza ich właściwa energia, którą wykorzystują, aby tworzyć rzeczy szczególne. Rozpoznamy ich po tym, że konsekwentnie realizują swoje marzenia i są czujni względem samych siebie.

Zwyczajnie nie chcą stracić celu sprzed oczu. O tym jak wiele można osiągnąć w blogosferze wnętrzarskiej w zaledwie półtora roku
i o prawdziwej pasji do kreacji kolejnych projektów związanych z designem i wnętrzami dowiemy się od Uli Michalak: założycielki bloga Interiorsdesignblog.com, inicjatorki i pomysłodawczyni wydarzenia MEETBLOGIN – ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich,
inicjatorki Bloggers Zone, a także redaktorki magazynu ILOBAHIE CREATIVE.

1. Czy przypominasz sobie kiedy rozpoczęła się Twoja fascynacja tematyką aranżacji wnętrz?
Rozdział mojej biografii związany z designem i wnętrzami rozpoczął się w 2013roku, gdy założyłam bloga. Wcześniej od wielu lat, już nawet w liceum, kochałam pisma wnętrzarskie a na studiach namiętnie je kolekcjonowałam i przeglądałam w każdej wolnej chwili. Zaznaczałam co ciekawszy artykuł, czy produkt dekoracyjny „poststicksem”.

2. Założony przez Ciebie blog miał być swego rodzaju agregatorem wnętrzarskich znalezisk, czy może czymś jeszcze?

InteriorsDesignBlog powstał 4 lata temu. Jest efektem moich wieloletnich zainteresowań aranżacją wnętrz. Tamten czas, gdy rodził się blog był czasem, gdy również zostałam mamą. To dla kobiety bardzo intensywny okres. Myślę, że gdy minie pierwszy szok i chaos i zaczynamy panować nad sytuacją okazuje się, że możemy więcej, to kwestia organizacji. Matki mają tę organizację, logistykę i planowanie opanowane do perfekcji. Szkoda to zmarnować i należy działać. Nie musimy zwalniać tempa. A dodatkowo, jeśli sprawia nam to frajdę, daje satysfakcję, szczęście i spełnienie, tym bardziej należy oddać się pasji. Dzieci na tym tylko zyskają. Bo szczęśliwa kobieta to szczęśliwa mama.

3. W pewnym momencie Twoja inicjatywa wyszła poza ramy bloga, a dzięki Tobie zyskała również blogosfera wnętrzarska?
Dalej to już organizacja różnych warsztatów czy spotkań dla blogerów wnętrzarskich w tym jedynego, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich MEETBLOGIN przy Łódź Design Festival. To od początku do końca moja inicjatywa, pomysł i organizacja. W zeszłym roku MEETBLOGIN odbył się po raz pierwszy. Spotkanie okazało się dużym sukcesem. Zebrałam pochlebne opinie zarówno od 30 uczestników jaki i od organizatorów LDF. Im z kolei musiałam złożyć przysięgę, że nie był to incydent tylko MEETBLOGIN będzie na stałe w programie festiwalu.

4. Słowa dotrzymujesz. W tym roku odbyła się kolejna edycja MEETBLOGIN i kolejny sukces organizacyjny na Twoim koncie.
Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia obfitowała w warsztaty i spotkania. Marka Pfleiderer zaaranżowała dla nas spotkanie z kluczowymi polskimi projektantami Oskarem Ziętą i Piotrem Kuchcińskim. Ceramika Paradyż zaprosiła nas do udziału w warsztatach moodboardowych, połączonych z konkursem na najlepszy projekt. Już niebawem zobaczymy efekty produktowej sesji zdjęciowej do katalogu Ceramiki, do której zaproszono zwycięzców wspomnianego konkursu. Dla blogerów, którzy profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem podchodzą do tematu blogowania, wraz  z marką Internity zorganizowałam wykłady o marketingu internetowym i działaniach na platformach social media, które to pomagają w promowaniu publikowanych treści i powiększaniu liczby odbiorców. Wisienką na torcie okazał się wykład projektantki wnętrz, historyk sztuki, blogerki Dagmary Jakubczak o historii designu, o obecnym statusie projektów designerskich. W tym roku program MEETBLOGIN wzbogaciłam o galę finałową konkursu na Blog Design Roku. Pomysłem na taki plebiscyt podzieliłam się z Olą Kietlą, dyrektor marketingu festiwalu oraz redaktor naczelną magazynu Dom i Wnętrze. Wspólnie udało się zorganizować konkurs w którym wzięło udział prawie 80 blogerów wnętrzarskich.

5. Jesteś inspirującym przykładem twórcy, dla którego blogowanie to w zasadzie punkt wyjścia ponieważ poza organizacją wspomnianych wydarzeń, udzielasz się jako ekspert w wielu publikacjach branżowych.
Co mogę więcej dodać. Może tyle, że przez ostatni rok publikacje na mój temat znalazły się w prawie wszystkich magazynach o tematyce wnętrzarskich począwszy od Elle Decoration, Label magazine, iN magazyn, Cztery kąty, M jak Mieszkanie, Moje mieszkanie, Czas na wnętrze czy Budujemy Dom. Podczas poprzedniej edycji MEETBLOGIN zwróciłam uwagę DOMO+, gdzie na antenie pokazano dość obszerną relację ze zjazdu jak i wywiad ze mną i innymi blogerkami. (zobacz: http://interiorsdesignblog.com/press/)

6. Czy możesz z perspektywy półtorarocznego prowadzenia bloga określić czym jest dla Ciebie blogowanie?
Blog motywuje mnie do działania. Z przyjemnością korzystam z okazji wyjazdu na targi czy festiwale designu do Frankfurtu czy Londynu. Blog daje mi też wielką satysfakcję. Nie ma większej przyjemności niż mail od czytelnika, któremu pomogłam rozwiązać problem czy dylemat. Spełniam się w dziedzinie, która mnie fascynuje. Jestem dzięki temu szczęśliwszą matką, żoną, … kobietą.

 

 

 

 

No Comments

Leave a Reply